JABLONEC NAD NISOU

Kontaktujte nás

Pracovní vyučování děvčat v podzimním období

Podzimní hodiny pracovní výchovy

Na podzim jsme v hodinách pracovní výchovy  využívali  především přírodních materiálů. Později jsme se naučili techniku kašírování a pomalu jsme připravovali Halloween. Napekli jsme strašidelné perníčky, vytvořili netopýry. Z prokladů na vajíčka jsme ještě stihli  krásné růže a ke konci podzimu už  jsme začali trénovat sněhuláky z ponožek a rýže.

 

 

Další fotky jsou zde.

 

Adventní činnosti v hodinách pracovní výchovy

Advent je vždy možností výroby spousty krásných dekoračních předmětů. V letošním roce jsme se pustili do výroby vánočních ozdob – zvonků z nití. Byla to moc pečlivá práce, ale výrobky nám udělaly radost. Ze šišek jsme vytvořili pomocí barvy a perliček ozdoby adventních věnců, sněhové vločky jsme převlékly na baletky, vyrobili jsme vánoční přáníčka. Také vánoční motiv ryby nás zaujal a pracovali jsme s ním hned dvakrát. Jednou jsme upekli velké ryby z perníku, které pak provoněly naší školu. Podruhé jsme si užili pěkné hodiny v naší keramické dílně a modelovali  ryby ze šamotové hlíny.

Před mikulášskou nadílkou jsme vyráběli ozdobné sáčky se sobem, později anděla z dřevěného polínka.

Vrcholem našeho adventního snažení byl perníkový Betlém. Na Betlému se podílely všechny děti z naší školy, protože každá třída upekla svoji část. Betlém jsme  dali dohromady a těšili se ze společného díla.

Přestože  letošní advent rychle utekl, před vánočními prázdninami jsme ještě  stihli upéct vánočku. Děti kynuté těsto zadělaly, celý den o něj pečovaly a nakonec vánočku upekly.

 

 

Další fotky jsou zde.

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek