JABLONEC NAD NISOU

Kontaktujte nás

Šili jsme figurky plněné pohankovými slupkami

Na první hodiny pracovního vyučování v novém kalendářním roce jsme s dětmi naplánovali šití figurek plněných pohankovými slupkami. Děti si sami ověřily, jak složité je udělat střih z papíru, nastříhat látku, sešít díly, výrobek pak naplnit pohankovými slupkami a doladit detaily konečného designu. I přes velkou náročnost tohoto zadání si naše děti vedly velmi zručně.

Předjaří v pracovních výchovách pak bylo dále ve znamení svátku Sv.Valentýna – vyráběli jsme keramická srdce i přáníčka. Vařili jsme jen málo, ale zato opravdové jídlo. Výborný guláš uvařily děti ze 6. a 7.třídy ….

Blížící se velikonoce se staly tématem dalších výrobků, kde jsme využívaly jak složitější techniky, tak i prosté lepení papíru. Připravili jsme malé košíčky z kolíčků na prádlo či vytvořili velikonoční vajíčka z nití. Velikonoční téma nás čeká i v dalších hodinách .

Fotky můžete zhlédnout zde.

 

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek