JABLONEC NAD NISOU

Kontaktujte nás

Projektový den: Po stopách Dalibora Dědka aneb jak jsme také pomáhali

SPECIÁLNÍ TŘÍDA
 
Dalibor Dědek - je další osobností našeho města, o kterém jsme se chtěli dozvědět více. Je zakladatelem a majitelem společnosti Jablotron.  Jejich zabezpečovací technika se používá po celém světě.
Zaujala nás charitativní činnost D. Dědka, který finančně podporuje spousty oblastí -přírodu, školství, seniory, sportovce.....
Dobrý skutek jsme chtěli udělat i my. Pro babičky v denním stacionáři SeniA jsme vyrobili jarní dekorace. Do RE-USE centra ve Smetanově ulici jsme donesli 2 obrazy a doufáme, že ještě někomu udělají radost.
V rámci plnění úkolu jsme si udělali výlet k Jablotronu, Domovu důchodců u přehrady a k centru Kruháč, kterému také nadace Jablotron přispěla na doučování dětí.
 
 
1. a 2. TŘÍDA
 

Ve středu dne 23.3.se první a druhá třída vydala po stopách významné osobnosti Jablonecka pana Dalibora Dědka. Rozhodli jsme se pro výlet do Jizerských hor.

Pan Dědek se totiž kromě jiných důležitých aktivit podílí i na ochraně cenných horských luk v Jizerských horách a také podpořil obnovu provozu Prezidentské chaty.

Naše cesta směřovala autobusem do Bedřichova. Z Bedřichova jsme vyrazili po žluté turistické na rozhlednu Královka, odkud byl nádherný výhled do kraje i na město Jablonec n/N. Pokračovali jsme dál na Prezidentskou chatu, která byla naším cílem. Chata byla bohužel zrovna zavřená, ale my si chatu naštěstí prohlédli virtuálně na internetu ještě před tím, než jsme vyrazili. Kousek za Prezidentskou chatou je jeden objekt, který patří rodině pana Dědka – máme pořízenou fotografii.

Od Prezidentské chaty jsme cestou na Hrabětice  vyčistili cestu od odpadků pohozených u silnice. Z Hrabětic jsme došli až do Janova n/N, odkud jsme jeli autobusem ke škole.

 
3. TŘÍDA
 

Dalibor Dědek je zakladatel a majitel firmy Jablotron a velmi významně se podílí na charitativní činnosti. I my jsme si chtěli vyzkoušet dobročinnou akci a jaké to je, někomu pomáhat. Tak jsme vyrazili pracovat na koňskou farmu Vyšehrad. Cestou na autobus jsme navštívili firmu Jablotron a domov pro seniory u přehrady, který pan Dědek nechal vystavět. Autobusem jsme dojeli na zastávku Silka a lesem se prošli do Hraničné na farmu. Následovala prohlídka stájí, a pak jsme se společně vrhli do práce. Nakonec děti nakrmily koně tvrdým pečivem, mrkví a jablíčky, které jim donesly z domova.

Počasí nám moc přálo a děti byly opravdu nadšené.

 
 
4. TŘÍDA
 

V rámci školního projektu – Osobnost Jablonecka jsme se vydali po stopách Dalibora Dědka. Směr našeho putování byl Rychnov nad Nisou. Cílem byla prohlídka podniku INTEVA, který se zabývá výrobou komponentů do aut. Zpět do Jablonce jsme se vraceli pěšky. Procházka byla krásná, počasí nám přálo a celá akce se velmi vydařila a líbila se nám.

 

 5. TŘÍDA
 
 
 
6. TŘÍDA
 

V rámci školního projektu – Osobnosti Jablonecka jsme se vydali po stopách Dalibora Dědka. Dalibor Dědek je český podnikatel, mecenáš a spolumajitel skupiny firem Jablotron. Pan Dědek se významně podílí na charitě a dobročinné činnosti. Zjistili jsme, že finančně podpořil i naše Jablonecké nízkoprahové centrum Kruháč. Je také majitelem Prezidentské chaty na Bedřichově, kam jsme se vydali na výlet. Autobusem jsme vyjeli na Bedřichov a odtud se pěšky přes Mravenčí cestu vydali směr Prezidentská chata. Rozhodli jsme se vyčistit Mravenčí stezku od odpadků. Z Prezidentské chaty jsme šli přes Hrabětice až do Janova nad Nisou a odtud zpět autobusem. Počasí nám přálo a bylo nádherně. Procházka byla dlouhá, chvílemi jsme šli ještě ve sněhu a v blátě, ale i tak se nám to líbilo.  

 

7. TŘÍDA
 

V rámci školního projektu – Osobnost Jablonecka jsme se vydali po stopách Dalibora Dědka. Dalibor Dědek je český podnikatel, mecenáš a spolumajitel skupiny firem Jablotron. Pan Dědek se významně podílí na charitě a dobročinné činnosti. Vydali jsme se Jabloncem křížem krážem, abychom si ukázali místa právě s panem Dědkem spjatá. Toto putování nás zavedlo k nízkoprahovému centru Kruháč, které mimo jiné podporuje, výrobně v Rýnovicích, či střední škole kde pan Dědek studoval. Dále také k domovu důchodců u přehrady, kde jsme si popovídali o charitativní činnosti a podpůrných aktivitách pana Dědka. Celé putování jsme završili návštěvou základny Jablotronu v ulici Pod Skalkou. Jakou dobročinnou aktivitu naše třída připravuje nové vybavení pro veřejně přístupné discgolfové hřiště ve sportovním areálu Srnčí důl.

 
 
8. TŘÍDA
 

V rámci projektu Osobnosti Jablonecka jsme si s žáky představili jednu z našich dosud žijících osobností, která se nepřímo dotýká i nás a naší školy. Byl to Dalibor Dědek, který je zakladatelem a vlastníkem firmy Jablotron a především je mecenášem mnohých vědeckých projektů a také je dobrodincem potřebným. Naše seznamování proběhlo v rámci rozhovoru, videí a prezentací a poté jsme se vydali k jeho firmě Jablotron v Rýnovicích. Odtud jsme zahájili druhou část našeho úkolu a to udělat pro někoho něco záslužného. My jsme si vybrali očistu naší krásné krajiny a cestou na rozhledu Proseč a zpět směrem do školy jsme sbírali odpadky. Myslím, že jsme udělali kus práce.

 
9. TŘÍDA
 

Dne 23. 3. jsme absolvovali další díl našeho školního projektu osobnosti Jablonecka. Tentokrát to byla osoba místního podnikatele pana Dalibora Dědka. Kromě známého Jablotronu, byl tento člověk u zrodu myšlenky výstavby výrobního komplexu v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Při osobní návštěvě tohoto objektu jsme se při setkání s místním managementem dozvěděli, že celý objekt by již při úvodní realizaci převeden z firmy JABLOTRON na firmy INTEVA a ALFASPED, které se zabývají výrobou autodílů.

Nám to však nevadilo, protože jsme si užili výlet, při kterém jsme se snažili být pro společnost stejně prospěšní jako pan Dalibor Dědek, takže jsme alespoň při cestě lesem sbírali odhozené předměty, které do lesa nepatří. V jednom případě to byla plastová část zadního světla auta. Tu jsme odnesli do  Jablonce na shromaždiště tříděného odpadu.

Naším dalším plánem je dobročinná akce pro Jablonec. Sami chceme přidat ruku k dílu a vezmeme si na starost úklid nedalekého parku v Horské ulici. Po poslední návštěvě jsme se rozhodli, že si toto místo zaslouží naší péči.

Závěrem hodnotíme celou akci jako velmi příjemnou a těšíme se na další.

 

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek