1. a 2. třída: Školní výlet na Kopaninu

Ve čtvrtek dne 19.5.2022 vyrazila 1.a 2.třída na školní výlet. Z autobusového nádraží jsme jeli autobusem na zastávku – Kopanina. Zde jsme vystoupili a šli k rozhledně. Po točitých schodech jsme vystoupali nahoru. Výhled do kraje byl krásný a ostrý.

Po prohlídce rozhledny jsme dali svačinu. Sluníčko na nás příjemně svítilo, byli jsme v lese a stavěli jsme domečky pro skřítky z přírodního materiálu.

Po stavění jsme pokračovali v cestě dále směrem na Pelíkovice, kde bylo mnoho pampelišek, které jsme sbírali, abychom z nich ve škole udělali pampeliškový sirup. Cestou jsme si zpívali a povídali a hráli drobné hry. Po modré turistické cestě jsme došli až do Rychnova, odkud nás odvezl autobus do centra města a my se u školy rozloučili a šli domů. Výlet se nám za sluníčkového počasí velmi líbil a máme z něj i památku – pampeliškový sirup.