Speciální třída: Zhodnocení projektu Malý zahradník

Na podzim jsme si do záhonu zasadili cibulky narcisů, které nám na jaře krásně vykvetly. Vykvetly nám i petrklíče. V dubnu jsme si do truhlíku ve třídě vyseli petržel, hrášek a mrkev. Pozorovali jsme, jak klíčí semínka. Na jaře jsme si na zahradě připravili záhon, který jsme důkladně prohnojili, aby se rostlinám dařilo. Zasadili jsme cibuli, zaseli mrkev, ředkvičky a špenát. Ze třídy jsme přinesli na zahradu truhlík s petrželí, která nám už krásně vyrostla. V záhonu se velmi dařilo meduňce, která zde roste už z minulého roku. Záhon jsme průběžně zalévali a pleli.
Po prázdninách nás na záhonu čekala malá džungle. Veliká meduňka, přerostlé ředkvičky, pár malinkých mrkviček a krásná petržel. Sklidili jsme úrodu, záhon jsme vypleli a připravili na zimu. Z meduňky jsme si vyrobili sirup, udělali jsme si jednohubky se sýrovo-pažitkovou pomazánkou, které jsme ozdobili petrželí a mini mrkvičkami. Meduňkový sirup jsme si každý odnesl  domů jako odměnu za celoroční zahradničení.

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek