JABLONEC NAD NISOU

Kontaktujte nás

9. třída: Zhodnocení projektu Malý zahradník

Ještě jako 8. třída jsme si na náš záhonek zasadili pár semínek mrkve, ředkvičky, hrachu, pažitky, měsíčku lékařského, špenátu a salátu. Také jsme si předpěstovali některé rostlinky, jako třeba rajčátko. Zasadili jsme si i cibulky cibule, narcisu a sazeničky česneku. Před odchodem na prázdniny to na záhonku vypadalo, že budeme mít celkem pěknou úrodu. Hrášek vzešel do pěkné výšky a téměř všechna semínka nám pěkně vystrčila své lístky z půdy. Přes prázdniny nám však mnohé rostlinky pozřeli šneci a ozobali ptáci. V září jsme na zahrádce našli pouze měsíček lékařský, vzrostlou rostlinku rajčete (ale bez plodu) a příliš tenké a dlouhé rostliny ředkvičky. Bylinky jako máta a meduňka byli již dávno odkvetlé. Úroda sice nebyla žádná, ale hlavu jsme si nelámali. Paní učitelka nám přinesla ze své zahrádky stejnou zeleninu, o kterou jsme se pokoušeli sami a uvařili jsme si z ní výborný těstovinovo-zeleninový salát s mrkví, rajčetem, cibulí a pažitkou. O každém našem druhu zeleniny jsme si poté vyhledali zajímavosti a vytvořili tak krásný výukový plakát.

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek