3. třída: Zhodnocení projektu Malý zahradník

V minulém školním roce 2021/2022 pro nás záhonek připravila 9.třída.

Na záhonku se nejvíce dařilo těmto rostlinkám: meduňka, máta, ředkvička a mrkev.

Mátu a meduňku jsme se rozhodli usušit. Tyto usušené nadrcené bylinky jsme dali do látkových pytlíčků, které jsme si sami nazdobili a ušili. Část máty jsme povařili s vodou a citronem, abychom o den později uvařili mátový sirup, který nám velice chutnal.

Z ředkvičky jsme využili pouze lusky, které jsme nasušili a jejich semínka použijeme k vysetí na jaře 2023. Ze záhonku jsme sklidili malé mrkvičky, které jsme alespoň ochutnali, byli sladké.

Největší radost ze záhonku máme ze sušené máty s meduňkou, jejichž vůni máme uzavřenou v látkovém pytlíčku a z mátového sirupu.

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek