JABLONEC NAD NISOU

Kontaktujte nás

7. třída: Zhodnocení projektu Malý zahradník

Ještě jako 6. třída jsme si  předsadili ve třídě do plastových misek semínka. Zasadili jsme si lichořeřišnici, měsíček lékařský, oregano, ředkvičky a salát. Nechali za oknem vyklíčit. Později jsme vše, co vyklíčilo zasadili na náš záhonek a přidali brambory, cibuli, česnek, mrkev, špenát, mátu a salát. V září jsme na zahrádce našli mátu, brambory, cibuli a lichořeřišnici. Vše ostatní sezobali ptáci a nebo snědli slimáci. Z máty jsme udělali mátový sirup. Z úrody brambor, cibule a lichořeřišnice jsme za přidání jen soli, pepře a majolky udělali výborný bramborový salát.  Zbytek lichořeřišnice a cibule jsem přidali do tvarohu a udělali pomazánku. Vše se nám povedlo a moc nám to chutnalo.

 

 

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek