JABLONEC NAD NISOU

Kontaktujte nás

4. třída: Zhodnocení projektu Malý zahradník

V rámci našeho školního projektu MALÝ ZAHRADNÍK jsme si loni na podzim, ještě jako třeťáci, zasadili cibulky tulipánů, narcisů a hyacintů, které na jaře krásně vykvetly. V dubnu jsme záhon přihnojili a zaseli semínka mrkve, ředkvičky, salátu, pažitky, máty, meduňky a bazalky a zasadili cibuli i česnek. O záhon jsme se chodili pravidelně starat, pleli jsme a zalévali až do konce školního roku. V září na nás čekal hodně zarostlý záhon. Veliká meduňka, které se dařilo nejlépe, máta, pažitka a přerostlé ředkvičkové natě. Na ostatních rostlinách si bohužel pochutnali slimáci. I přesto jsme sklidili úrodu, připravili záhon na zimu a vrhli se na zpracování výpěstků. Meduňku s mátou jsme částečně nasušili v troubě a vyrobili si voňavé bylinkové sáčky. Z čerstvé meduňky a máty jsme uvařili sirup, který si každý odnesl domů. Udělali jsme si jednohubky z ředkvičkové pomazánky ozdobené pažitkou a z ředkvičkových listů si připravili výborné pesto, které použijeme při přípravě těstovin. K tomu jsme celý den popíjeli uvařený meduňkový čaj na zahřátí. Cílem našeho projektu je především vzbudit v dětech cit k přírodě a proměnit náš školní dvorek v místo plné rostlin, kde se tvoří, zkoumá, pozoruje, objevuje a raduje z práce na zahradě a to se nám i letos podařilo.

 

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek