JABLONEC NAD NISOU

Kontaktujte nás

8. třída: Zhodnocení projektu Malý zahradník

V rámci projektu Malý zahradník jsme si do našeho truhlíku zasadili již na podzim cibulky hiacintů a narcisů, které nás svoji krásnou květenou potěšili již na jaře. Po té jsme k nim přisadili česnek, cibuli, saláty, špenát, mrkev, ředkvičku a meduňku. Na náš zaplněný truhlík jsme se chodili pravidelně dívat, jak se rostlinkám vede. Ze začátku to vypadalo nadějně, všechno co jsme zasadili tak krásně vyrašilo. Bohužel z důvodu malého přístupu sluníčka se postupně začalo dařit spíše i plevelu, s kterým jsme vedli krutý boj. Po teplém létě jsme se vrátili do školy  a náš truhlík přetékal zelení, bohužel plevel opět vyhrál a zadusil většinu naši úrody. Podařilo se nám sklidit pouze malé cibulky, malé baby mrkvičky, ředkvičky, které se vytáhly za sluníčkem a tak jako ředkvičky vůbec nevypadají a také řídkou meduňku. Pro lepší představu jak taková úroda může vypadat, jsme podnikli edukativní nákup zeleniny na místním trhu. Se zelináři jsme se i bavili, jak je těžké takovou krásnou úrodu vypěstovat. Po nákupu zeleniny, převážně té, kterou se nám alespoň v malém množství povedlo vypěstovat, jsme ji spotřebovali. Z mrkve jsme si udělali pomazánku a její nať jsme nasušili k pozdějšímu užití třeba do polévky. Z ředkviček jsme si připravili výborný zeleninový salátek a meduňku jsme nasušili a uchovali pro přípravu čaje, či relaxačních vonných polštářků. Již teď se těšíme na další sázení. Příště zkusíme zasadit zeleninu a bylinky, které snad vyrostou lépe.

 

 

 

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek