JABLONEC NAD NISOU

Kontaktujte nás

Školní projektový den věnovaný slunovratu

5. třída

Dne 21.12. jsme si povídali o Slunovratu. Probrali jsme různé pohanské vánoční zvyky a zároveň současné zvyky. Na závěr jsme zjistili, že spousta starých vánočních zvyků je dochována do dnešní doby. Každý jsme si na lísteček napsali své největší přání a ten papírek jsme si spálili, aby se nám přání vyplnilo.

6. třída

Žáci 6. třídy i přes nepřízeň počasí oslavili letošní slunovrat návštěvou nedalekého lesa, kde si společně zapěli vánoční koledy. Součástí lesní akce bylo též založení slunovratového ohně přání, který posloužil též k uvaření heřmánkového čaje a gulášové polévky na které si všichni pochutnali.  Těšíme se na další společnou lesní akci.

7. třída

Dne 21.12. jsme si povídali o Slunovratu. Povídali jsme si o různých pohanských zvycích, které jsou si hodně podobné se současnými křesťanskými zvyky. Napsali jsem si na lísteček přání a společně ho spálili v kruhu, aby se nám tajné přání splnilo.

8. třída

I přes nepřízeň počasí jsme se vydali oslavit zimní slunovrat ven. U magického ohně jsme spálili svá přání a doufáme, že se všem vyplní. Cestou zpět jsme navštívili vyřezávaný betlém, který nás uchvátil svou krásou a velikostí.

 

 

 

 

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek