JABLONEC NAD NISOU

Kontaktujte nás

2. stupeň: Výlet do Prahy

5. třída

V rámci školního výletu jsme vyrazili do Prahy. Naše putování jsme začali jízdou metrem. Prošli jsme si Staroměstské náměstí a prohlédli si Orloj. Potom jsme se vydali hledat Muzeum voskových figurín. Kde na nás čekali slavné osobnosti filmu, hudby, kultury, sportu a středověké Prahy. Po prohlídce nastal čas oběda a tak jsme zavítali do McDonaldu.  Občerstveni a posíleni jsme tramvají jeli na Petřínskou rozhlednu. Nahoru i dolu jsme se svezli lanovkou. Navštívili jsme Zrcadlové bludiště a pobavili jsme se nad svými odrazy v různě zakřivených zrcadlech. Po té jsme se vydali zdolat 299 schodů na Petřínskou rozhlednu. Pohled z výšky na Prahu byl úžasný. Naše putování jsme opět zakončili jízdou metrem. Výlet byl vyčerpávající, ale plný zážitků. Moc jsme si ho užili.

 

 

6. třída

Žáci 6. třídy si vychutnali na maximum výlet do Prahy. Dobrodružná jízda metrem byla vystřídána romantickou a klidnou jízdou lanovkou na Petřín, kde jsme shlíželi z rozhledny. Následovalo ztracení v zrcadlovém bludišti. Relaxační procházkou jsme se dostali na Pražský hrad a po zámeckých schodech zamířili do centra starého města. Komentovaná projížďka v historických Mercedesech nám ušetřila spoustu času a sil při poznávání pamětihodností Prahy. Odpočatí jsme pak pokračovali pěšky přes Karlův most a Staroměstské náměstí do Celetné, kde na nás čekalo milé překvapení v podobě občerstvení.

Výlet se nám líbil a těšíme se na další díl poznávacího putování.

 

 

7. třída

7. třída si udělala výlet do Prahy. Metrem a tramvají jsme se dopravili na Újezd, odkud vede lanovka na Petřín. Tam jsme vylezli na Petřínskou rozhlednu (uff to bylo schodů J ), tam nám začalo trošku pršet, ale nám to nevadilo. Potom jsme se vydali do zrcadlového bludiště a tam si užili moc srandy. Dali si chvilku pauzu na svačinu a došli na stanici Nebozízek, kde jsme nasedli na lanovku dolů. Od lanovky jsme se vydali přes Malou stranu na Karlův most a Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli radnici s orlojem. Měli jsme spoustu času a tak jsme ještě navštívili muzeum voskových figur, poté malý obídek a ještě jsme stihli muzeum smyslů. Výlet byl náročný, ale moc jsme si to užili, byla sranda a příští rok chceme zase do Prahy.

 

8. třída

V úterý 23. 5. jsme vyrazili obhlédnout další krásy našeho hlavního města Prahy. První cíl trasy nás zavedl k Národnímu památníku na Vítkově. Svoji velikostí a monumentálností nás velice udivoval. Dál naše kroky vedli k televizní vysílací věži na Žižkově. Rychlý výtah nás vyvezl do 4. podlaží, odkud se nám naskytla celá Praha jak na dlani. Mimo neskutečných výhledů jsme se také dozvěděli o historii této věže a jejím využití. Následně jsme se vydali přes náměstí Jiřího z Poděbrad, okolo Národního muzea a Václavské náměstí do muzea fantastických iluzí. V muzeu jsme nažhavili fotoaparáty na svých mobilních telefonech a vytvořili nespočet kouzelných fotografií a výjevů. Nabytý den v Praze jsme si i přes pár přeháněk náramně užili a výlet se nám všem moc líbil.

 

 

9. třída

My z devítky a pár sedmáků jsme naše putování Prahou zahájili na Václavském náměstí. Nejprve jsme navštívili velmi oblíbené Muzeum smyslů, kde jsme si mohli vyzkoušet, osahat, vybádat a především se vyfotit s různými expozicemi a klamy. Poté jsme se vydali na malý oběd do blízkého nákupního centra a řádně posilněni jsme pokračovali v průzkumu Prahy. Naše kroky vedly na Staroměstské náměstí, přes Karlův most až na Petřínskou rozhlednu. Zde jsme nejenže vylezli až na samý vrchol rozhledny, ale prošli jsme si i zrcadlové bludiště. Cestu tam i zpět na Petřín jsme si zpříjemnili lanovkou a kochali se krásnými výhledy. Pak už nám zbyl čas jen na pár fotek a podpisů u slavné Lennonovy zdi. Nakonec hurá okolo Čertovky na metro a k autobusu, který nás odvezl zpět do Jablonce. Naše putování bylo nejen poučné a náročné, ale především krásné a pohodové.

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek