JABLONEC NAD NISOU

Kontaktujte nás

5. třída: Zhodnocení projektu Malý zahradník

V rámci projektu ,,Malý zahradník“ jsme již loni na podzim zasadili cibulky narcisů a hycint. Na jaře jsme ještě zasadili česnek, salát, špenát, cibuli a zaseli mrkev a ředkvičky. Jako první nám na záhonku začaly kvést narcisy a hyacinty.  O záhonek jsme se chodili pravidelně starat a zalévat. Záhonek se líbil nejenom nám, ale i  živočichům, kteří si s chutí na našich rostlinkách pochutnali. Pro nás nezbylo nic. Nejlépe se dařilo meduňce. Listy jsme otrhali a dali usušit. V rámci pracovního vyučování si ušijeme pytlíčky, které vyplníme usušenou meduňkou. I přesto, že se nám úroda moc nepovedla, jsme se rozhodli, že si vyrobíme ředkvičkovou a mrkvovou pomazánku. Navštívili jsme trh, kde jsme si nakoupili potřebné suroviny. S výrobou pomáhal každý a odměnou nám byla výborná svačina. Už teď se těšíme na novou úrodu...

Rychlý kontakt

Základní škola a Mateřská škola
Kamenná 404/4,
466 01 Jablonec nad Nisou
tel: +420 778 525 991
e-mail: reditel@zskamennajbc.cz

Fanděte nám

Copyright ©  Základní a mateřská škola Kamenná 404/4 Jablonec nad Nisou Všechna práva vyhrazena. GDPR // Tvorba webových stránek